app-store-website

نگاهی به بازار اپلیکیشن موبایل در ۲۰۱۸

سال ۲۰۱۸ میلادی دهمین سالی است که اپ استور و اندروید مارکت، بازار اپلیکیشن موبایل را راه اندازی کرده اند. طی این دهه بازار اپلیکیشن موبایل از راه های مختلفی هر روز پخته تر از دیروز شد.

تا آخر اکتبر ۲۰۱۷ اپ استور بیش از ۲ میلیون و گوگل پلی بیش از ۳٫۵ میلیون اپلیکیشن را در دسترس قرار دادند.معرفی اپلیکیشن های جدید نیز با نرخ نمایی در حال افزایش است.

  • طی یک ماه اکتبر ۲۰۱۷ در اپ استور حدود ۵۰۰۰۰ و در گوگل پلی حدود ۱۵۰۰۰۰ اپلیکیشن به بازار معرفی شد.
  • در این بازار کاربران به طور متوسط روزانه ۲ ساعت از اپلیکیشن ها استفاده میکنند که معادل یک ماه در سال است.
  •  بیش از ۴۰ کشور بیشتر از ۱۰۰ میلیون دلار برای هزینه هایی که کاربران در اپ استور و گوگل پلی انجام میدهند سرمایه گذاری کرده اند.
  • بازار اپلیکیشن موبایل در دنیا صنایع متعددی مانند خرده فروشی، بانک، گردشگری،مدیا و سرگرمی و … را پوشش میدهد.

در یک بررسی عمیق تر باید به تاثیری که اپلیکیشن ها در زندگی روزانه مردم گذاشتند اندیشید.اپلیکیشن های اخیر بسیار روی مواردی تمرکز کردند که روی سبک زندگب مردم موثر یاشد.این امر یکی از مهمترین معیارهای تصمصم گیری مردم برای انتخاب اپلیکیشن ها شده است و پیش بینی میشود که در سال آینده اپلیکیشن های بیشتری همچون اپلیکیشن های حمل و نقلی اخیر در ایران در سراسر دنیا توسعه یابد.

پیش بینی میشود که هرینه هایی که مردم در بازار اپلیکیشن موبایل انجام میدهند سالانه ۳۰ درصد افزایش یابد و در سال ۲۰۱۸ از مرز ۱۱۰ میلیاد دلار گذر کند.و بازیها همچنان بیشترین سهم را در این هزینه ها دارند.

چین هند و برزیل بهترین بازارها برای اپلیکیشن های موبایل هستند.مانند سالهای پیش همچنان چین یکی از بزگترین بازارهای اپلیکیشن موبایل است.بازار اپلیکیشن های اندروید هم در سال ۲۰۱۸ بیشترین رشد را در کشورهای چین و برزیل خواهد داشت

 

 

 

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.