اخبار مبین‌وان

اطلاعیه عرضه اولیه سهام شرکت مبین وان کیش

به استناد پذیرش سهام شرکت مبین وان کیش(سهامی عام) در تاریخ 1396/06/13 توسط هیات محترم پذیرش اوراق بهادار در فرابورس ایران، به اطلاع می رساند سهام شرکت مذکور توسط سهامداران عمده، در روز عرضع اولیه، به روش ثبت سفارش به عموم عرضه می گردد.

-

1396/05/21 فرابورس ایران

عملکرد سبز مبین وان از نگاه فرابورس

با عرضه 10 درصد از سهام شرکت مبین وان کیش (معادل 10 میلیون سهم این شرکت) در نماد «اوان» به روش ثبت سفارش، عرضه‌های اولیه در سال جاری استارت خورد. به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، با عرضه 10 درصد از سهام شرکت مبین وان کیش (معادل 10 میلیون سهم این شرکت) در نماد «اوان» به روش ثبت سفارش، عرضه‌های اولیه در سال جاری استارت خورد.

در این عرضه رکورد تعداد نفرات شرکت‌کننده در عرضه‌های اولیه شکسته شد به گونه‌ای که بیش از 82 هزار نفر در این عرضه حضور داشتند. در جریان عرضه اولیه مبین وان کیش هر سهم این شرکت 3470 ریال قیمت خورد.

1396/05/21 فرابورس ایران

مبین وان ركورد تعداد شركت‌كنندگان در عرضه‌های اوليه شکاند-3470ریال قیمت هر سهم اوان

مبین وان ركورد تعداد شركت‌كنندگان در عرضه‌های اوليه شکاند. 3470ریال قیمت هر سهم اوان.
امروز 18 مردادماه شاهد نخستین عرضه اولیه فرابورس ایران در سال 96 بودیم که با روش بوک بیلدینگ (ثبت سفارش) صورت گرفت. بدین ترتیب 10 درصد از سهام شرکت مبین وان کیش با روش ثبت سفارش در دامنه قیمتی 3400 ریال تا 3470 ریال عرضه اولیه شد.

در جریان نخستین عرضه اولیه فرابورس در سال 96 ركورد تعداد نفرات شركت‌ كننده در عرضه‌های اوليه شكسته شد به‌گونه‌ای که بيش از ٨٢ هزار نفر در اين عرضه حضور داشتند. در جریان این عرضه هر سهم شرکت مبین وان کیش در بازار دوم فرابورس ایران 3470 ریال کشف قیمت شد که به هر کد 121 سهم تخصیص یافت.
به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، امروز 18 مردادماه شاهد نخستین عرضه اولیه فرابورس ایران در سال 96 بودیم که با روش بوک بیلدینگ (ثبت سفارش) صورت گرفت. بدین ترتیب 10 درصد از سهام شرکت مبین وان کیش با روش ثبت سفارش در دامنه قیمتی 3400 ریال تا 3470 ریال عرضه اولیه شد.
در عرضه اولیه سهام مبین‌ وان کیش با نماد «اوان»، مدير عرضه و متعهد خريد شرکت مشاور سرمایه‌گذاری ديدگاهان نوين بود.
گفتنی است شرکت مبین وان کیش در سال 96 به ازای هر سهم 553 ریال سود پیش‌بینی کرده که توانسته در سه‌ماهه اول سال، 145 ریال معادل پوشش 27 درصدی را محقق کند.
این شرکت که 100 میلیارد ریال سرمایه دارد به عنوان دومین شرکت حاضر در گروه اطلاعات و ارتباطات پس از آتیه داده پرداز بوده و هفتاد و هشتمین شرکتی است که در بازار دوم معاملات فرابورس درج شده است.
سهامدار عمده «اوان» شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران است.

1396/05/21 فرابورس ایران

عرضه 10 درصد سهام اوان ، سه شنبه

به گزارش اکو ویژن -شرکت مبین وان کیش زیر محموعه ی هلدینگ گسترش الکترونبک مبین ایران، وابسته به گروه توسعه اقتصادی ندبیر می باشد. منابع و منافع حاصل از فعالیت شرکت های زیر محموعه گروه توسعه اقتصادی تدبیر، زیر نظر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، در امور عام المنفعه، با هدف کاهش فقر در توسعه کارآفرینی از طریق ساماندهی سرمایه های خرد، امور خدمات رفاه همگانی، تقویت اقتصادی مناطق کمتر توسعه یافته، ساخت مدرسه و توسعه زیرساخت های مناطق کم برخوردار صرف می شود.

در حالی شرکت مبین وان کیش آبان سال گذشته در بازار دوم معاملات فرابورس درج شده که به رغم برگزاری معرفی این شرکت در دی ماه سال گذشته توسط مدیران، خبری از عرضه اولیه آن نشده بود اما با برگزاری جلسه روز یکشنبه 15 امرداد ماه 96 مدیران، مقرر شده 10 درصد سهام روز سه شنبه جاری در فرابورس عرضه شود.

به این ترتیب، "اوان" بعد از به پرداخت ملت ، دومین شرکت جدید بازار در سال جاری خواهد بود .

این شرکت به عنوان دومین شرکت حاضر در گروه اطلاعات و ارتباطات (پس از آتیه داده پرداز) و هفتاد و هشتمین شرکت در بازار دوم معاملات فرابورس درج شده و سهامدار عمده و 99 درصدی آن شرکت گسترش الکترونیک ایرانیان و مشاور پذیرش آن شرکت مشاور سرمایه گذاری دیدگاهان نوین است.

سرمایه اسمی "اوان" 10 میلیارد تومان و سود هر سهم آن 533 ریال است.

فعالیت این شرکت که سال 89 تاسیس شده و دارای 44 نیروی انسانی است، شامل خدمات ارزش افزوده پیامکی و صوتی (IVR)، سیستم های آموزش الکترونیکی و ویدئو کنفرانس، ساخت اپلیکیشن های مختلف، Micropayment و سیستم های پرداخت تلفنی است.

1396/05/16 اکوویژن

پوشش کامل سود هر سهم «اوان» در فصل بهار/ مبین وان کیش در آستانه عرضه اولیه

معاون توسعه کسب و کار شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران اخذ مجوز Air Media WIFI به عنوان اولین شرکت ایرانی ارائه‌دهنده این خدمت در صنعت هوایی کشور را مهم‌ترین دستاورد سال ۹۶ مبین‌ وان عنوان کرد و گفت: تجمیع‌کنند‌ه‌ خدمات ارزش افزوده، سامانه نمایش درخواستی (VOD) و مجوز Air Media WIFI مجوزهایی است که مبین وان کیش در طول این سال‌ها اخذ کرده است.

بیست و چهارمین نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» مربوط به تشریح وضعیت شرکت مبین وان کیش در حالی در فرابورس ایران برگزار شد که در این نشست ضمن حضور خبرنگاران متعددی از رسانه‌های خبری، نمایندگانی از شرکت‌های مشاور سرمایه‌گذاری و پردازش اطلاعات مالی نیز حضور یافتند تا ابعاد و زوایای فعالیت و عملکرد این شرکت بیش از پیش مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، در ابتدای این نشست خبری معاون توسعه کسب و کار شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران در خصوص محور فعالیت این هلدینگ و شرکت زیرمجموعه آن یعنی مبین وان کیش که با نماد «اوان» در بازار فرابورس درج شده است، به ارائه توضیحاتی پرداخت و گفت: شرکت مبین‌وان کیش زیرمجموعه‌ی هلدینگ گسترش الکترونیک مبین ایران وابسته به گروه توسعه اقتصادی تدبیر بوده و منابع و منافع حاصل از فعالیت شرکت‌های زیرمجموعه گروه توسعه اقتصادی تدبیر، زیر نظر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، در امور عام المنفعه، با هدف کاهش فقر در توسعه کارآفرینی از طریق ساماندهی سرمایه‌های خرد، امور خدمات رفاه همگانی، تقویت اقتصادی مناطق کمتر توسعه یافته، ساخت مدرسه و توسعه زیرساخت‌های مناطق کم‌برخوردار صرف می‌شود.

وی استراتژي گسترش الکترونیک مبين ايران برای خروج از شركت‌ها را شامل مراحلی همچون «اخذ و تصویب ایده»، «تشکیل واحد کسب و کار استراتژیک (SBU)»، «ایجاد شرکت» و «بلوغ شرکت و استراتژی خروج» دانست.

به گفته اعلایی در مرحله اخذ و تصویب ایده با اشخاص حقیقی یا حقوقی صاحبان ایده یا طرح، جلسات ابتدایی برای بررسی طرح توجیهی شامل ابعاد فنی، حقوقی، اقتصادی برگزار می‌شود و در صورت پذيرش ريسك‌ها و تصویب به منظور حمایت‌های مادی و معنوی بیشتر وارد مرحله بعد می‌شود.

معاون توسعه کسب و کار شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران همچنین در خصوص تشکیل واحد کسب و کار استراتژیک (SBU) گفت: پس از تصويب طرح يا ايده لازم است ساختار اجرايي در قالب SBU تشكيل اقدامات مربوطه به منظور پيگيري امور و اخذ مجوزهاي لازم از مراجع ذيربط، انتخاب شود که در اين مرحله اخذ مجوزها و عقد قراردادهاي احتمالي صورت مي‌گيرد.

وی به تشریح اقداماتی نیز که در مرحله ایجاد و بلوغ شرکت و استراتژی خروج صورت می‌گیرد پرداخت و افزود: پس از اخذ مجوزها و عقد قرارداد، SBU وارد يك مرحله جديد از فرآيند بلوغ خود مي‌شود و از اين پس در قالب شركت و ذيل قانون تجارت به صورت مستقل اجراي پروژه را دنبال می‌کند، حمايت‌هاي مادي و معنوي مبين ایران همچنان به موقعيت شركت‌ها كمك می‌کند و پس از بلوغ اقتصادي و مالي شركت‌ها، مبين ایران دو استراتژي خروج يا نگهداري را در پيش رو دارد كه با توجه به سياست‌هاي استراتژيك خود نسبت به آن تصميم‌گيري مي‌کند.

اعلایی تبدیل شدن به بزرگترین شرکت ارائه‌دهنده خدمات نوین حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را چشم‌انداز این هلدینگ و کمک به ارتقای سطح دانش جامعه و بهبود کیفیت زندگی، ارائه خدمات در حوزه آموزش الکترونیکی و توسعه سرویس‌ها و خدمات استریمینگ (تکنولوژی مورد استفاده برای ارائه محتوا معمولا صوتی و ویدئویی)، مهمترین ماموریت‌های آن عنوان کرد.

زمینه‌های فعالیت مبین وان کیش چیست؟

در ادامه این نشست، معاون توسعه کسب و کار این هلدینگ به تشریح زمینه‌های فعالیت مبین وان کیش که به زودی در بازار فرابورس ایران عرضه اولیه می‌شود پرداخت و گفت: شرکت مبین‌وان‌ ‌‌کیش خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات را برای مشتریان سرویس‌های ارزش افزوده بر بستر شبکه موبایل و تلفن ثابت ارائه می‌کند و از سال ۱۳۹۰ با ارائه‌ خدمات ‌ارزش‌ افزوده‌ از طریق اپراتور همراه ‌اول و شرکت مخابرات ایران فعالیت خود را آغاز کرده است.

به گفته اعلایی مبین‌ وان کیش طی شش سال یکی از بزرگترین تجمیع‌کنندگان خدمات این دو اپراتور بوده و با دارا بودن بیش از ‌70 شرکت خصوصی همکار و تامین‌کننده‌ محتوا (CP) جزو شرکت‌های پیشرو کشور در این زمینه است.

سال‌شمار عملکردی «اوان»

معاون توسعه کسب و کار شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران در بخش دیگری از این نشست به بیان دستاوردها و مهمترین عناوین عملکردی این شرکت از سال ۸۹ تاکنون پرداخت و در این زمینه بیان کرد: در سال ۸۹ با مشارکت هلدینگ گسترش الکترونیک مبین ایران و وان ایتالیا، شرکت مبین وان کیش تاسیس شد که فعالیت‌های آن به انعقاد قرارداد همکاری با شرکت مخابرات ایران و دریافت امتیاز هشت ستاره انجامید. همچنین در سال ۹۰، نخستین مجوز تجمیع‌کنندگی از همراه اول و راه‌اندازی نخستین سرویس ارزش‌افزوده پیامکی دریافت شد.

به گفته وی سال ۹۱ برای این شرکت سال تثبیت بازار بوده و با تامین‌کنندگان محتوا و توسعه بازار قراردادهایی عقد شده و همچنین در سال ۹۲ کل سهام آن توسط شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران از شرکت وان ایتالیا خریداری شده است.

اعلایی با بیان اینکه در سال گذشته مبین وان کیش در بازار فرابورس ایران پذیرش‌شده است، دریافت مجوز نشر برخط و راه‌اندازی سرویس ۲۰۸ ستاره را جزو دیگر محورهای عملکردی این شرکت برشمرد. همچنین اخذ مجوز Air Media WIFI به عنوان اولین شرکت ایرانی ارائه‌دهنده این خدمت در صنعت هوایی کشور را مهم‌ترین دستاورد سال ۹۶ مبین‌ وان عنوان کرد و افزود: تجمیع‌کنند‌ه‌ خدمات ارزش افزوده، سامانه نمایش درخواستی (VOD) و مجوز Air Media WIFI مجوزهایی است که مبین وان کیش در طول این سال‌ها اخذ کرده است.

وی خدمات این شرکت را آموزش الکترونیک، استریم صوت و تصویر، خدمات تلفن ثابت خدمات ارزش افزوده همراه اول ذکر کرد و توضیح داد: در زمینه استریمینگ یا همان تکنولوژی مورد استفاده برای ارائه محتوای معمولا صوتی و ویدئویی نیز این شرکت دارای مجوز (Video on Demand) یا همان سامانه نمایش درخواستی بوده و دارای دو محصول «بینتو» و «فینال» با طیف مخاطبین گسترده برای دسترسی به محتوای دیجیتال متن، صوت و تصویر روی تمامی دستگاه‌هاست. ضمن آنکه یکی از سرویس‌دهنده‌های اصلی VOD/AOD نیز به شمار می‌رود.

علی آبسالان، مدیرعامل و عضو هیات‌مدیره مبین وان کیش نیز برخی پلتفرم‌های این شرکت را با قابلیت صادرات به کشورهای جهان دانست و گفت: پلتفرم‌هایی ماند هشت ستاره و ۲۰۸ ستاره پس از ورود به کشور بومی‌سازی شده و هم‌اکنون به بیش از ۷۰ کشور جهان قابلیت صادرات دارند.

پوشش کامل سود «اوان» در فصل بهار

علیرضا خداکرمی، عضو هیات مدیره شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران نیز در ادامه با اشاره به اینکه ۱۰ درصد از سهام «اوان» عرضه اولیه می‌شود از پوشش کامل سود هر سهم این شرکت در فصل بهار و ۴ ماهه ابتدای امسال خبر داد و گفت: سال گذشته نیز ۵۷ درصد از سود پیش‌بینی‌شده را محقق کرده‌ایم.

لازم به ذکر است شرکت مبین وان کیش با سرمایه ۱۰۰ میلیارد ریالی، برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۹۶ به ازای هر سهم ۵۳۳ ریال سود پیش‌بینی کرده است که از این میزان در گزارش سه ماه رقم ۱۴۵ ریال معادل ۲۷ درصد را پوشش داده است.

این شرکت به عنوان دومین شرکت حاضر در گروه اطلاعات و ارتباطات پس از آتیه داده پرداز بوده و هفتاد و هشتمین شرکتی است که در بازار دوم معاملات فرابورس درج شده است. سهامدار عمده و ۹۹ درصدی «اوان» شرکت گسترش الکترونیک ایرانیان و مشاور پذیرش آن شرکت مشاور سرمایه‌گذاری دیدگاهان نوین است.

1396/05/16 آرمان اقتصادی